Masz uwagi? Napisz!
This text is replaced by the Flash movie.
Dzisiaj jest: Środa, 21 lutego 2018 oraz 52 dzień roku. Imieniny: Eleonory, Kiejstuta,
Pogoda w Regionie (więcej
5.4°C
Benefis Klaudiusza Hirsha - Radio Merkury Poznań

Benefis Klaudiusza Hirsha

Publikacja: 31.12.2011 g.10:44  Aktualizacja: 31.12.2011 g.10:54
Zmień rozmiar tekstu
Drukuj

Fot. Krzysztof Kaczyński (www.wielkopolskisport.pl) W piątkowy wieczór trybuny pniewskiej hali wypełniły się szczelnie. Sympatycy futsalu pojawili się na szczególnym spotkaniu. Zawodnicy Akademii FC Pniewy zmierzyli się z drużyną Gwiazd Macieja Scherfchena. Towarzyskie zawody zakończyły się wynikiem 10:10. Rezultat w tym dniu był najmniej istotną sprawą.

Charytatywne spotkanie w trakcie którego zbierane były fundusze na rehabilitację Kariny Szczepańskiej z Nosalewa (niepełnosprawnej uczennicy Gimnazjum z porażeniem mózgowym) było jednocześnie oficjalnym zakończeniem kariery zawodniczej aktualnego trenera AFC.

W Pniewach pojawiła się plejada futsalowców i piłkarzy z boisk trawiastych. Ekipę Akademii poza aktualnymi zawodnikami reprezentowała "stara gwardia" w osobach Rafała Mielcarka, Marka Koniecznego, Pawła Hoefta. Na parkiecie pojawił się także prezes AFC Cezary Pieczyński. Maciej Scherfchen do swojej drużyny zaprosił między innymi znanych z występów w poznańskim Lechu Krzysztofa Kotorowskiego, Błażeja Telichowskiego, Jakuba Wilka i Zbigniewa Zakrzewskiego.

Mecz rozgrywano 4x10 minut. W przerwach pomiędzy kwartami kibice mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie rzutów karnych i licytacji koszulek. Najwyższą cenę uzyskano za koszulkę Krzysztofa Kotorowskiego oraz krakowskiej Wisły przywiezioną przez obecnego na spotkaniu Rafała Franza. Łącznie na rehabilitację Kariny wylicytowano blisko 5 tysięcy złotych.

- Dziękuję wszystkim którzy pojawili się na dzisiejszym spotkaniu. To dla mnie szczególna chwila. Po wielu latach spędzonych na boisku chciałem pożegnać się z kibicami. Teraz pragnę poświęcić się już tylko pracy trenerskiej - powiedział Hirsch.

Komentarze (0)
Copyrights © Radio Merkury S.A - Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Poznaniu - Wszystkie prawa zastrzeżone.
w górę strony