Masz uwagi? Napisz!
This text is replaced by the Flash movie.
Dzisiaj jest: Środa, 21 lutego 2018 oraz 52 dzień roku. Imieniny: Eleonory, Kiejstuta,
Pogoda w Regionie (więcej
5.4°C
W Owińskach musi być okulista - Radio Merkury Poznań

W Owińskach musi być okulista

Publikacja: 04.01.2012 g.14:07  Aktualizacja: 04.01.2012 g.14:15
Zmień rozmiar tekstu
Drukuj

Fot. Aleksandra Włodarczyk Przez zły podjazd dla wózków inwalidzkich dzieci niewidome z Owińsk nie mają okulisty i muszą dojeżdżać do Poznania. Ten podjazd wpłynął na decyzję o niepodpisaniu kontraktu przez NFZ. Wicestarosta poznański Tomasz Łubiński uważa, że ośrodek w Owińskach musi mieć poradnię okulistyczną.

Placówka nie dostała kontraktu, ponieważ nie zebrała odpowiedniej liczby punktów w rankingu. Wpłynął na to między innymi nieodpowiedni podjazd dla wózków inwalidzkich. - Odebranie kontraktu dla lekarza okulisty w Ośrodku dla dzieci niewidomych w Owińskach jest dla nas absolutnym nieporozumieniem. Jeżeli podjazd rzeczywiście nie spełniał wymagań technicznych, to można było wydać zgodę warunkowo, a my byśmy w kilka dni lub w tydzień ten podjazd poprawili - mówi Tomasz Łubiński. 

Ich efekty poznamy jeszcze w tym tygodniu i wtedy wyjaśni się dalszy los Ośrodka w Owińskach. Konkursy na główne kontrakty w Wielkopolsce zostały już rozstrzygnięte. Teraz jedyną szansą dla Ośrodka w Owińskach może być ogłoszenie konkursu uzupełniającego.

Komentarze (2)
MaX
Gdyby głupota miała skrzydła, to cały NFZ fruwałby jak stado wróbli...
04.01.2012 godz. 20:31
aga
Szanowny NFZ !
Czy w tym państwie już wszyscy powariowali ? Jak można nie zapewnić ośrodkowi o takim profilu lekarza specjalisty! Przecież to jest albo kpina z rozumu , albo sabotaż - bo chyba tak piramidalnej głupoty u ludzi ponoć wykształconych nie powinno być ...
04.01.2012 godz. 14:20
Copyrights © Radio Merkury S.A - Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Poznaniu - Wszystkie prawa zastrzeżone.
w górę strony