Masz uwagi? Napisz!
This text is replaced by the Flash movie.
Dzisiaj jest: Środa, 21 lutego 2018 oraz 52 dzień roku. Imieniny: Eleonory, Kiejstuta,
Pogoda w Regionie (więcej
5.4°C
Szkoły paraliżują inwestycje? - Radio Merkury Poznań

Szkoły paraliżują inwestycje?

Publikacja: 04.01.2012 g.16:13  Aktualizacja: 04.01.2012 g.16:22
Zmień rozmiar tekstu
Drukuj

Fot. Danuta Synkiewicz To degradacja wsi - mówią mieszkańcy. Wójt Żelazkowa w powiecie kaliskim chce zamknąć trzy z siedmiu szkół. Władze twierdzą, że utrzymywanie tych placówek powoduje paraliż inwestycyjny.

Gmina na oświatę przeznaczyła w ostatnim roku 9 mln zł przy rocznym budżecie 19 mln. Mieszkańcy jednak mają dość decyzji wójta i w lutym ponownie pójdą do urn. W gminie odbędzie się referendum w sprawie odwołania Andrzeja Nowaka.

W gminie Żelazków zostaną zlikwidowane trzy szkoły. Taką decyzję podjęli radni. Walka o utrzymanie placówek trwała rok. Nie pomogła pikieta i blokowanie drogi. W obronę szkół zaangażowało się wielu mieszkańców gminy. Zdaniem wójta Andrzeja Nowaka gminy nie stać na utrzymanie siedmiu szkół, dlatego trzy z nich trzeba zamknąć. Dotyczy to placówek w Biernatkach, Dębem i Kokaninie. Uchwałę intencyjną w tej sprawie podjęli radni na ostatniej sesji.

1 Posłuchaj: Posłuchaj
 

Komentarze (1)
Ana
Nawet w wioskach afrykańskich wiedzą, że bez szkoły społeczeństwo nie istnieje. No cóż takim jesteśmy społeczeństwem jakich wybieramy samorządowców, parlamentarzystów. Szkoda, że oni zawsze mają możliwość kształcenia dzieci poza małymi miejscowościami najczęściej jakoś dziwnie wszyscy wyjeżdżją za granicę lub uczą się w prywatnych szkołach. Ciekawe skąd mają na to fundusze?
05.01.2012 godz. 10:59
Copyrights © Radio Merkury S.A - Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Poznaniu - Wszystkie prawa zastrzeżone.
w górę strony