Masz uwagi? Napisz!
This text is replaced by the Flash movie.
Dzisiaj jest: Środa, 21 lutego 2018 oraz 52 dzień roku. Imieniny: Eleonory, Kiejstuta,
Pogoda w Regionie (więcej
5.4°C
Jak dojechać na os. Przemysława? - Radio Merkury Poznań

Jak dojechać na os. Przemysława?

Publikacja: 05.01.2012 g.08:31  Aktualizacja: 05.01.2012 g.08:52
Zmień rozmiar tekstu
Drukuj

Fot. (MPK) "Nie da się" - twierdzą władze Poznania. Odpowiedź dotyczyła wybudowania całkowicie nowego przystanku za powstającą trasą tramwajową na Franowo. Mogliby z niego korzystać mieszkańcy osiedla Przemysława.

Jak przekonują mieszkańcy, od zajezdni dzieli ich kilkaset metrów, a mimo tego z tramwaju nie będą mogli skorzystać. 

Miasto przeanalizowało różne warianty zmian. Urzędnicy doszli do wniosku, że nie można zrobić przystanku tramwajowego na końcu zajezdni. Na sąsiedniej działce też jest to niemożliwe, bo trzeba zostawić miejsce pod budowę szpitala dziecięcego i Trzeciej Ramy Komunikacyjnej. Choć wiceprezydent Mirosław Kruszyński przyznał, że nie wie kiedy ona powstanie. 

Poza tym miasto twierdzi też, że wydłużenienie trasy tramwajowej byłoby nierentowane, bo jest tam zbyt mało pasażerów. Urzędnicy zapowiadają jednak remont ulicy Folwarcznej. Do pętli tramwajowej mieszkańcy będą mogli jeździć autobusami.

Komentarze (1)
Ana
Czyli taniej budować ulicę, która jest w "ciągłej budowie", pod oknami mieszkańców mają jeździć wielkie autobusy przecinające drogę dzieciom do szkoły. Stanowi to zagrożenie również dla przyległych terenów zielonych. Czy ktoś policzył liczbę mieszkańców najbliższych osiedli? Każdemu mieszkańcowi łatwiej byłoby przemieszczać się tramwajem niż smrodliwymi autobusami rozjeżdżającymi już teraz ul. Folwarczną a w przypadku zatoru komunikacyjnego przyległe małe uliczki nie nadające się do takiejliczby samochodów. Wszyscy chcą mieszkać na terenach zielonych ale włożyć wysiłek intelektualny w rozwiązanie zaistniałej dziwnej sytuacji to już trochę trudniej. Przecież osiedle Kobylepole, Przemysława, Żelazna istnieje nie od dziś. Ale p. Bielerzewskiego to jakoś nie interesuje. Interesują za to inne sprawy. Wystarczy zapytać mieszkańców Dolnego Antoninka. A mieszkańcy Kobylepola są ślepi i wybierają takich radnych.
05.01.2012 godz. 11:15
Copyrights © Radio Merkury S.A - Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Poznaniu - Wszystkie prawa zastrzeżone.
w górę strony