Masz uwagi? Napisz!
This text is replaced by the Flash movie.
Dzisiaj jest: Środa, 21 lutego 2018 oraz 52 dzień roku. Imieniny: Eleonory, Kiejstuta,
Pogoda w Regionie (więcej
5.4°C
Do żłobka wciąż w kolejce - Radio Merkury Poznań

Do żłobka wciąż w kolejce

Publikacja: 03.01.2012 g.15:10  Aktualizacja: 03.01.2012 g.16:30
Zmień rozmiar tekstu
Drukuj

Fot. Magdalena Konieczna Nie ma szans na zlikwidowanie kolejki do miejskich żłobków w Poznaniu. Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, miasto poprawiło projekt programu opieki nad dziećmi do lat trzech. Przybędzie dzięki temu 80 miejsc.

To jednak kropla w morzu potrzeb, bo w kolejce czeka ponad półtora tysiąca maluchów. Kilka miesięcy temu miasto zaproponowało podniesienie opłat w żłobkach miejskich o 105 złotych. W zamian 400 dzieci chodzących do prywatnych placówek miało dostać dofinansowanie w wysokości 135 złotych. Te koncepcje skrytykowali radni oraz organizacje społeczne.

Urzędnicy zaczęli program poprawiać. Według naszych informacji zrezygnowali z dofinansowania żłobków prywatnych. Będą jednak podwyżki opłat w placówkach publicznych. Pozyskane pieniądze mają trafić na stworzenie dodatkowych 80 miejsc w jednym z istniejących już żłobków.

Projektu na razie nie dostali radni. Prezydent miasta chce w tym roku przeznaczyć na żłobki około 15 milionów złotych. Kwotę mogą zwiększyć radni. Budżet Poznania będzie uchwalony dopiero pod koniec miesiąca. 

______________________________________________________________________________________________________

O ocenę obecnej sytuacji zapytaliśmy pracującą w miejskim żłobku Małgorzatę Ciesielską i właścicielkę prywatnego żłobka Joannę Łęgowską, a także przewodniczącego największego w Radzie Miasta Poznania klubu radnych Platformy Obywatelskiej oraz zwierzchnika urzędników odpowiedzialnych za żłobki - wiceprezydenta Jerzego Stępnia. (rozmowy poniżej)

3 Posłuchaj: Posłuchaj
 

Komentarze (1)
jerzy7731
Problem żłobków ( braku dzieci ) to problem wysokości zarobków rodzin we wieku rozrodczym!?

Rodziny takie godnie nie zarabiają proporcionalnie do wysokości dochodów wypracowywanych we firmie macierzystej
ponieważ:
= śmieciowe renty ( emerytóry ) zmuszają ludzi w podeszłym wieku do pracowania czy to na czarno czy za śmieciowe wynagrodzenie i w tern sposób zabierają miejsca pracy młodym i kreują bezrobocie,
- bezrobocie i przymus ekonomiczny oraz powyższe zdarezenia krują śmieciowe pensje młodych,
- jest to samo nakręcająca się spirala zaubarzania polskiego społeczeństwa.

Do momentu kiedy nie zostanie odk¶ęcona ta nonsensowna spirala zaubarzania i śmierci = nie da się do końca poprawnie rozwiązać problemu żłobków ( jak i wielu innych )!?
03.01.2012 godz. 20:20
Copyrights © Radio Merkury S.A - Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Poznaniu - Wszystkie prawa zastrzeżone.
w górę strony