Masz uwagi? Napisz!
This text is replaced by the Flash movie.
Dzisiaj jest: Środa, 21 lutego 2018 oraz 52 dzień roku. Imieniny: Eleonory, Kiejstuta,
Pogoda w Regionie (więcej
5.4°C
Defibrylatory tu i tam - Radio Merkury Poznań

Defibrylatory tu i tam

Publikacja: 04.01.2012 g.08:35  Aktualizacja: 04.01.2012 g.10:29
Zmień rozmiar tekstu
Drukuj

Fot. (AED) Dwa ratujące życie defibrylatory kupił Urząd Miejski w Koninie. Jedno urządzenie pozostanie w urzędzie, drugie trafi do straży miejskiej. W Koninie taki sprzęt do ratowania życia jest jeszcze w centrum handlowym Galeria nad Jeziorem i w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

WORD w Koninie kupił defibrylator po tym jak ponad rok temu, na terenie ośrodka zasłabł mężczyzna. Na szczęście udało się go uratować. Szef Ośrodka Piotr Korytkowski - zapewnia, że z urządzenia mogą korzystać także inne pobliskie instytucje - takie jak urząd skarbowy czy urząd pracy. Instruktorzy z WORD-u przeszli specjalne szkolenia.

Takie zajęcia przeprowadzone zostaną także wśród pracowników magistratu. Przy urzędzie i na na bulwarach pojawią się  specjalne tabliczki  informacyjne, po to aby każdy wiedział gdzie i w jaki sposób skorzystać z pomocy. Jedno takie urządzenie kosztuje ponad 7 tysięcy złotych.

Defibrylatorów używa się, gdy dojdzie do nagłego zatrzymania krążenia. Anestezjolodzy podkreślają, że każda minuta opóźnienia obniża szanse przeżycia o 10 procent.

Komentarze (0)
Copyrights © Radio Merkury S.A - Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Poznaniu - Wszystkie prawa zastrzeżone.
w górę strony