Masz uwagi? Napisz!
This text is replaced by the Flash movie.
Dzisiaj jest: Środa, 21 lutego 2018 oraz 52 dzień roku. Imieniny: Eleonory, Kiejstuta,
Pogoda w Regionie (więcej
5.4°C
20 Finał Wielkiej Orkiestry - tuż, tuż! - Radio Merkury Poznań

20 Finał Wielkiej Orkiestry - tuż, tuż!

Publikacja: 04.01.2012 g.16:05  Aktualizacja: 04.01.2012 g.16:46
Zmień rozmiar tekstu
Drukuj

Fot. Grzegorz Maciejewski Dwa tysiące wolontariuszy wyjdzie w niedzielę na ulice Poznania, by zbierać pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Orkiestra zagra przed Zamkiem i na pobliskim Placu Mickiewicza. - Tam stanie miasteczko służb mundurowych - zapowiada Henryk Gabryelczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W Poznaniu zarejestrowano 12 orkiestrowych sztabów - największy z prawie tysiącem wolontariuszy przy Politechnice Poznańskiej. Andrzej Maszewski z Zamku mówi, że największym sukcesem orkiestry jest to, że ciągle gra. - Co roku zbieramy więcej pieniędzy, co roku pobijamy rekord. Ale nie to jest najważniejsze. Najważniejszy jest entuzjazm młodych ludzi, którzy biorą w tym udział.

Poznaniacy przekazali na licytację już prawie sto przedmiotów. Na internetowych aukcjach, które trwają, można kupić między innymi czerwony dywan, po którym w Poznaniu szedł Władimir Putin. To dar wojewody wielkopolskiego. Policja przekazała na aukcje srebrne serduszko i okolicznościowy medal wybity z okazji zakończenia kariery sportowej przez Adama Małysza. Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych wystawiło na aukcję niezwykle atrakcyjną wizytę w koszarach i na poligonie.

_____________________________________________________________________________________________________

W najbliższą niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 20 raz. To oznacza, że Jurek Owsiak rozgrzewa nasze serca od 20 lat i co najważniejsze jego pomysły na zakupy sprzętu medycznego uratowały wiele istnień. Przykład z Gniezna świadczy o tym, że opłaciły się także szkolenia pierwszej pomocy zainicjowane pięć lat temu przez Orkiestrę. W tym roku WOŚP zbiera między innymi na pompy insulinowe dla ciężarnych kobiet z cukrzycą.

Radio Merkury przekazało na licytację... krzesło brytyjskiego aktora Michaela Yorka. Można o nim przeczytać tutaj.

2 Posłuchaj: Posłuchaj
 

Komentarze (2)
Simon
Wszedzie bedziesz tak trollował?
05.01.2012 godz. 14:17
igo.
Ogary poszły w las !
04.01.2012 godz. 16:47
Copyrights © Radio Merkury S.A - Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Poznaniu - Wszystkie prawa zastrzeżone.
w górę strony