Masz uwagi? Napisz!
This text is replaced by the Flash movie.
Dzisiaj jest: Sobota, 17 lutego 2018 oraz 48 dzień roku. Imieniny: Donata, Łukasza,
Pogoda w Regionie (więcej
5.4°C
Konwent Kawalerów Maltańskich  - Radio Merkury Poznań

Konwent Kawalerów Maltańskich

Publikacja: 10.12.2011 g.18:44  Aktualizacja: 13.12.2011 g.12:49
Zmień rozmiar tekstu
Drukuj

Fot. Szymon Mazur Zajmują się głównie działalnością charytatywną. Kawalerowie Maltańscy z całej Polski zjechali do Poznania na Konwent. Uświetnił go w sobotę wieczorem przemarsz członków zakonu z Akademii Lubrańskiego do katedry na Ostrowie Tumskim.

"Jest to pochód wyjątkowy i rzadko można go zobaczyć w Poznaniu" - wyjaśnia Maciej Koszutski wiceprezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich.

Przed wojną Poznań był siedzibą związku kawalerów. Mieściła się ona przy parafii św. Jana Jerozolimskiego. Dziś siedziba Związku to Kraków. Poznański oddział prowadzi m.in. warsztaty terapii zajęciowej i dom pomocy w Puszczykowie. W piątek wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej siedziby przychodni onkologicznej na Śródce.

Konwent rozpoczął się piątkowym Koncertem Charytatywnym Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich (na zdjęciach poniżej). Wręczono nagrodę Feniksa Maltańskiego dla Wandy Różyckiej-Zborowskiej za wzbogacenie kultury dorobkiem filmowym pełnym prawdy i innych wartości chrześcijańskich. Koncert zatytułowano Mozart forever.

Sobotnie uroczystości zakończył przemarsz (na zdjęciach poniżej) msza w katedrze o 19.00. Przewodniczył jej abp Stanisław Gądecki.

8 Obejrzyj: Zobacz zdjęcia
 
8 Obejrzyj Zobacz zdjęcia
 
3 Posłuchaj recenzji i rozmów z artystami: Posłuchaj
 

Komentarze (0)
Copyrights © Radio Merkury S.A - Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Poznaniu - Wszystkie prawa zastrzeżone.
w górę strony