Masz uwagi? Napisz!
This text is replaced by the Flash movie.
Dzisiaj jest: Środa, 21 lutego 2018 oraz 52 dzień roku. Imieniny: Eleonory, Kiejstuta,
Pogoda w Regionie (więcej
5.4°C
Puszczykowo świętuje cały rok! - Radio Merkury Poznań

Puszczykowo świętuje cały rok!

Publikacja: 03.01.2012 g.10:58  Aktualizacja: 03.01.2012 g.11:30
Zmień rozmiar tekstu
Drukuj

Fot. (UM Puszczykowa) Podpoznańskie Puszczykowo rozpocznie 3 stycznia świętowanie 50-lecia nadania praw miejskich. We wtorek wieczorem odbędzie się uroczysty koncert, na którym usłyszymy arcydzieła między innymi Bacha, Schuberta i Vivaldiego.

- Zaprosiliśmy artystów The Royal Academy of Music in London. Mamy to szczęście, że muzyk tego zespołu, Pani Marta Pawłowska, wybitna skrzypaczka, która brała udział w ubiegłorocznym konkursie im. Henryka Wieniawskiego, mieszka w Puszczykowie. Stąd też jej propozycja, by muzyków z tego wspaniałego zespołu zaprosić do Puszczykowa - mówi Agnieszka Zielińska z Urzędu Miejskiego w Puszczykowie.

Obok Marty Pawłowskiej usłyszymy także dziewięciu innych muzyków z londyńskiej akademii. Otwarty dla wszystkich koncert rozpocznie się o godz. 19 w puszczykowskim kościele pw. Świętego Józefa. Nie będzie to jedyne muzyczne wydarzenie z okazji 50-lecia Puszczykowa. Od lutego do kwietnia odbędzie się cykl koncertów w bibliotece miejskiej. Puszczykowo otrzymało prawa miejskie 7 lipca 1962 roku.

Komentarze (0)
Copyrights © Radio Merkury S.A - Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Poznaniu - Wszystkie prawa zastrzeżone.
w górę strony