Masz uwagi? Napisz!
This text is replaced by the Flash movie.
Dzisiaj jest: Sobota, 17 lutego 2018 oraz 48 dzień roku. Imieniny: Donata, Łukasza,
Pogoda w Regionie (więcej
5.4°C
Nie żyje Stanisław Kulczyński - Radio Merkury Poznań

Nie żyje Stanisław Kulczyński

Publikacja: 12.12.2011 g.20:33  Aktualizacja: 12.12.2011 g.20:35
Zmień rozmiar tekstu
Drukuj

Fot. W wieku 78 lat zmarł dziś w Poznaniu znany dyrygent chóralny i pedagog Stanisław Kulczyński. Był uczniem Stefana Stuligrosza, profesorem poznańskiej Akademii Muzycznej, w której przez 6 lat pełnił funkcje rektora, był także prorektorem i dziekanem tej uczelni.

W 1966 roku utworzył Chór Akademicki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i przez 18 lat kierował tym jednym najlepszych w kraju akademickich zespołów śpiewaczych. Chór zdobył wiele nagród na krajowych i zagranicznych konkursach. Stanisław Kulczyński prowadził też Poznański Chór Kameralny. Profesor był znany z ekranu telewizyjnego jako autor m.in. "Śpiewnika domowego", programu popularyzującego polskie pieśni i wokalistykę.

Przez 13 lat Stanisław Kulczyński wygłaszał prelekcje na koncertach w Auli Uniwersyteckiej dla młodzieży z poznańskiej Pro Sinfoniki. Trzy lata temu obchodził 50- lecie pracy artystycznej. Profesor wychował liczne grono uczniów, którzy dzis prowadzą własne zespoły. Za swoje "ostatnie dziecko" - prof.Stanisław Kulczyński uważał organizowany w poznańskiej Akademii Muzycznej - Ogólnopolski Konkurs Dyrygentów Chóralnych.

Komentarze (0)
Copyrights © Radio Merkury S.A - Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Poznaniu - Wszystkie prawa zastrzeżone.
w górę strony