Masz uwagi? Napisz!
This text is replaced by the Flash movie.
Dzisiaj jest: Sobota, 17 lutego 2018 oraz 48 dzień roku. Imieniny: Donata, Łukasza,
Pogoda w Regionie (więcej
5.4°C
Cytadela w Kronice Miasta Poznania - Radio Merkury Poznań

Cytadela w Kronice Miasta Poznania

Publikacja: 16.12.2011 g.16:32  Aktualizacja: 19.12.2011 g.08:37
Zmień rozmiar tekstu
Drukuj

Fot. (Wydawnictwo Miejskie Poznania) Dziś nikt już właściwie nie mówi: Wzgórze Winiarskie, tylko Cytadela. Jej początki sięgają lat 30. XIX wieku, kiedy to Prusacy na terenie wsi Winiary zbudowali potężną twierdzę

Ma ona swą dramatyczną historię, o której przypominają znajdujące się tam muzea, cmentarze i pomniki. Jest też wysokiej klasy zabytkiem budownictwa fortecznego. Poznańskiej Cytadeli poświęcony jest kolejny tom Kroniki Miasta Poznania, który w piątek w samo południe został zaprezentowany w Sali Renesansowej Ratusza. Oprócz interesujących tekstów, zwracających uwagę również na wartości przyrodnicze i rekreacyjne tego miejsca, znajduje się w nim  jak zwykle  wiele unikatowych map, szkiców i fotografii.

Komentarze (1)
marych
Mam nadzieję, że w końcu będą w P-niu pieniądze żeby cytadelę odkopać, wyremontować, odbudować fragmentami i doprowadzić do stanu używalności. Może jak przejdzie kryzys i przyjdą lata grube :)

Nie wolno niszcyć naszego dziedzictwa kulturowego a zarazem potencjału dla m miasta, które ma być światową atrakcją ze względu na swe forty i architekturę.
19.12.2011 godz. 09:09
Copyrights © Radio Merkury S.A - Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Poznaniu - Wszystkie prawa zastrzeżone.
w górę strony